"> Fiat Spider Polska :: Zobacz temat - Spider/1981/Pawel

PORTAL
                                   FORUM
                                ALBUM ZDJĘĆ
                             UŻYTKOWNICY
                          FAQ   BBCode
                       STATYSTYKI
                    DOWNLOAD

Szukaj • Grupy • Rejestracja • Zaloguj • Chat

Poprzedni temat :: Następny temat
Spider/1981/Pawel
Autor Wiadomość

pawelheiden 

Wysłany: 2014-05-22, 22:29   Spider/1981/Pawel

Witam
Po d?ugich poszukiwaniach w ko?cu naby?em swój wymarzony samochód od jego historie wszyscy znacie na forum bo jest to pojazd do Pana Andrzeja (Sosin)z Warszawy, b?d? do pieczo?owicie odrestaurowywa? i postaram si? informowa? was na bie??co o post?pach w renowacji. Pierwsza przeja?d?ka a by?o to ok 40km zrobi?a na mnie niesamowite wra?enie autko ?adnie si? spisuje na drodze co mnie bardzo cieszy.
p.s. Panie Andrzeju tak na marginesie jak ju? wcze?niej wspomina?em po zako?czeniu prac nad spiderem zapraszam do siebie na przeja?d?k? adres Pan zna:)

jackal 
Jackal

Wysłany: 2014-05-23, 14:50   

o kurcze blisko mnie rzut kamieniem :)

!auto-matic 
dohc

Wysłany: 2014-05-23, 16:48   

wszystkie drogi prowadza do N.S. :mrgreen:

andreoz 
Administrator

Wysłany: 2014-05-23, 22:28   

No a jednak .........;) Gratulacje i ...........niech je?dzi!;)
o/______\o
(_)<___>(_)

pawelheiden 

Wysłany: 2014-05-25, 15:35   

wielkie dzi?ki zabieram si? do pracy:)

pawelheiden 

Wysłany: 2014-07-13, 19:44   

cze??
D?ugo si? nie odzywa?em na forum- praca. Troszk? poje?dzi?em swoim spiderem w s?oneczne dni. Zrobi?em przy nim konieczne poprawki elektryczne elektryk powymienia? mi co niektóre wi?zki elektryczne wszystkie niedzia?aj?ce w??czniki, prze??czniki tak ?e wszystko dzia?a jak nale?y. Elektryk do którego odstawi?em swojego spidera jest pasjonat? starych samolotów i samochodów wi?c podchodzi? do niego z sercem:).
W najbli?szym czasie planuj? zrobi? tapicerk? i wymieni? poszycie dachu z tym drugim mam ma?y problem nie znam ?adnej firmy która mog?aby mi to zrobi?. Przeszukuje internet i nic:(. Prosz? o rad? kto uszyje mi nowe poszycie dachu i oczywi?cie za?o?y mi je w ma?opolsce zale?y mi na solidnym sprawdzonym zak?adzie.

pawelheiden 

Wysłany: 2014-08-31, 15:04   

Potrzebuj? kupi? komplet uszczelek do dachu sk?adanego mo?e mi kto? podpowiedzie? jakie to s? uszczelki i gdzie najtaniej mo?na je kupi?? Nie mam starych i nie bardzo wiem jakie maj? one by?. :-( .

autolack@o2.pl 
autolack

Wysłany: 2014-09-30, 15:47   

witaj
czy uda?o ci si? otrzyma? odpowied? na ten post w sprawie uszczelek mam podobny problem potrzebuje najlepiej komplet uszczelek do karoserii '81 spider
pozdrawiam
Mariusz :-)

Brudy 
Brudy

Wysłany: 2014-10-02, 19:14   Uszczelki

Uszczelki do drzwi i maske silnka od malucha do klapy bagaznika od Poloneza. Z dachem troche turudniej ja kupilem w Spider-Point.

pawelheiden 

Wysłany: 2014-10-05, 21:59   

Tak kupi?em potrzebne mi uszczelki na http://schiminsky.de/ maj? tam dobre konkurencyjne ceny w porównaniu z innymi sklepami.

Janusz 
Piccola Ferrari

Wysłany: 2014-10-09, 20:42   

Je?eli jeszcze potrzebujesz porady w sprawie poszycia dachu, to mog? poleci? z czystym sumieniem cabriotop z ?agania. By?o to wprawdzie 3 lata temu, ale za winylowy dach ze zgrzewanym sygnowanym oknem da?em 1200 z? z monta?em. Dzie? po?wi?ci?em i 1000 km jazdy w obie strony, ale by?o warto. Poszycie jest prawid?owej jako?ci, co mia?em okazj? stwierdzi? po 3 latach u?ytkowania.

pawelheiden 

Wysłany: 2014-10-09, 21:53   

Nadal poszukuj? kogo? sprawdzonego i solidnego, kto móg?by uszyc mi nowe poszycie dachu. Przyznam ?e troch? daleko do ?agania te? mam ok 500km w jedn? stron?. Ostatnio dosta?em namiary do go?cia co szyje tapicerki samochodowe i poszycia dachów o rzut kamienia ode mnie podobno jest w tym dobry. Nie wiem jak wygl?da to cenowo ale wybieram si? do niego w przysz?ym tygodniu to wszystko si? pewnie wyja?ni.
Nie bardzo znam si? na materia?ach stosowanych na poszycia dachów czym si? ró?ni? od siebie, na co zwracac uwag?? jak mo?esz to u?wiadom mnie ?ebym wiedzia? o co pytac go?cia i czego od niego wymagac. :-/
Jaki materia? poleci? by? mi zastosowac?

Janusz 
Piccola Ferrari

Wysłany: 2014-10-11, 20:30   

Ogólnie to mamy 2 mo?liwo?ci w materia?ach.
Winyl i tzw sonnenland.
Winyl jest tani i ?atwy w eksploatacji, ale mniej trwa?y. To w?a?ciwie tworzywo na materia?owym podk?adzie . Bardzo ?atwe w obs?udze, myj? to jak samochód, wycieram jak samochód, nie impregnuj?. Zawsze ?adny, nie przyjmuje kurzu, wystarczy g?bk? przetrze?. Jeszcze nigdy nie u?ywa?em do piel?gnacji ?adnych sprayów, nab?yszczaczy itp.
Kupi?em winyl bo:
taki by? orygina?
jak ptak narobi to si? nic nie dzieje
jak stan? pod drzewami, to ?atwo zmy? ?ywic?
NAJWA?NIEJSZE- produkt seryjny, wiadomo, ze pasuje.

Sonnenland to z wierzchu bardzo ?adny, matowy materia?. Wymaga piel?gnacji i impregnacji, wra?liwy na zabrudzenia z drzew i od ptaków.
O wiele szlachetniejszy, ale jego eksploatacja i cena s? inne.
Je?eli kto? ma to uszy?, to nie wiadomo ani z czego to zrobi, ani czy posiada odpowiednie wykroje.
Ja wola?em kupi? seryjny winyl. Jedyne czego przestrzegam, to staram si? mie? dach jak najkrócej otwarty i nie gara?uj? auta odkrytego. D?ugotrwale z?o?ony winyl jest pogi?ty i pewnie szybciej pop?ka. Sonnenland b?dzie tylko pogi?ty.

My?l?, ze powiniene? pogada? z facetem z cabriotop. To nic nie kosztuje, facet jest komunikatywny. On przys?a? mi próbki materia?ów i na podstawie ogl?du i rozmowy z nim wybra?em. Je?eli za daleko jest ?aga?, to mo?e sprzeda?by Ci poszycie do monta?u.
Wola?bym co? wykonanego chocia? w niewielkiej serii w wytwórni ni? szycie u go?cia, który robi to by? mo?e pierwszy raz do spidera.

pawelheiden 

Wysłany: 2014-10-11, 22:51   

Dzi?ki za rad? mo?e i masz racj? z tym moim fachmenem, ale podjad? z ciekawo?ci i rzuc? mu temat, chocia? z oferty któr? przedstawia nie wygl?da na amatora. Jak b?d? widzia?, ?e go?c nie b?dzie mia? poj?cia o dachu do spidera to uderz? do ?agania. Planuj? jasne poszycie dachu a jak piszesz winyl jest ?atwy w piel?gnacji wi?c chyba jednak skieruj? si? ku niemu. Boj? si? tych ptaków :-> i drzew. Mo?e pytanie zadam troch? dziwne ale jak pisa?em wcze?niej jestem laikiem w sprawach dachu :-/ : czy grubo?c materia?u (poszycia) jest jednakowa na obu materia?ów?

Sosin

Wysłany: 2014-11-03, 17:31   

Dzie? Dobry! Ciesz? si?, ?e fiat ?yje i ma si? dobrze. Ja mia?em wi?cej szcz??cia ni? rozumu, ?e sprzeda?em go Panu Paw?owi. Tydzie? po transakcji dowiedzia?em si?, ?e czeka mnie rozwód :-(
Tak sobie wpad?em na forum bo...no có?, ci?gnie wilka do lasu. Niestety najpierw trzeba posk?ada? ?ycie od nowa do kupy.
Panie Pawle, pozdrowienia i powodzenia :-)
Sosin

Odpowiedz do tematu