"> Fiat Spider Polska :: Zobacz temat - Skrzynia biegów do Spidera
 
                                     PORTAL
                                   FORUM
                                ALBUM ZDJĘĆ
                             UŻYTKOWNICY
                          FAQ   BBCode
                       STATYSTYKI
                    DOWNLOAD

 Szukaj • Grupy • Rejestracja • Zaloguj • Chat

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: andreoz
2016-08-22, 18:09
Skrzynia biegów do Spidera
Autor Wiadomość

Sosin

Dołączył: 08 Paź 2013
Posty: 79
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2014-03-04, 23:49   Skrzynia biegów do Spidera

Kilka postów na temat skrzyni biegów w Spiderze. Posty wydzielone z bardzo burzliwego tematu nt. kupowania Spidera pt:"Czy laik może kupić by odreastaurować Fiata 124c nie mając....." link do wątku głównego KLIK




Cóż, moje zdanie jest takie, że laik nie poradzi sobie z fiatem 124 nie mając o tym zielonego pojęcia. Niestety, cały czas sprawdzam to na własnej skórze...jak dla mnie, części makabrycznie drogie, detale wręcz astronomicznie kosztowne (oczywiście wszystko zależy od zasobności Twojego portfela). Elementy używane niedostępne. Wcale nieprawda, że części mechaniczne są tak łatwe do znalezienia.
Dla laików lepszym wyborem są nowsze, może mniej zjawiskowe auta, do których łatwiej o części i wyspecjalizowane warsztaty.
Marzenie, że kupując nie jeźdzone od lat auto w połowie marca, będziesz nim zadawał szyku w tym sezonie to utopia. Zresztą masz już przedsmak w postaci speca, który się wycofał z projektu. Ja mam tak samo. oddałem auto do warsztatu teoretycznie wyspecjalizowanego w autach włoskich. Owszem, podłoga pospawana i zabezpieczenie już na ukończeniu. Jednak po wyjęciu skrzyni biegów Panowie stwierdzili, że wolą się do niej nie dotykać. Mam sobie sam znaleźć speca od skrzyń...a spece od skrzyń jeden po drugim mówią "panie, a masz Pan dostęp do części" I żaden nie potwierdził mitu: "tak, to przecież jest taka sama skrzynia jak w pięciobiegowym polonezie. Pan się nie martwi, coś się dobierze". Podkreślam, że tak jak Ty jestem laikiem i nic sobie sam nie zrobię :-( Ty tak samo jak ja będziesz na łasce i niełasce wszelkiego rodzaju speców...

Mogę tylko przepraszać, że tak późno to napisałem. Jednak w atmosferze ogólnej euforii i zachęt, długo zbierałem się, aby wyrazić swoją opinię. Podkreślam, że piszę z własnego doświadczenia...
_________________
Znalazłem spidera 81
Ostatnio zmieniony przez andreoz 2014-03-13, 18:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
 

!auto-matic 
dohc


Pomógł: 16 razy
Wiek: 104
Dołączył: 26 Maj 2011
Posty: 556
Skąd: 2W-a

Wysłany: 2014-03-05, 10:55   

wszystko to racja z problemami :-/ ale do paru rzeczy się nie przychylę
części mechaniczne : silnik skrzynia trzeba zidentyfikować jako model od innych fiatów 131/132 -argenta i szukać ,bo fiat - nie lubił się napinać gdy obrabiarki OSN były niepowszechne
lecz bazował na większych seriach podbierając i nieco modyfikując elementy z dużych serii
weźmy na ten przykład skrzynię biegów - w zasadzie użebrowany model z blaszanym deklem od spodu montowany był od fiata1100 do modelu 1300/1500 ( zapewne i w 1800/2300 -6cyl)w latach 60' tych potem trafił do 125 ,132 (124?) Początkowo była to 4-skrzynia .
Potem ją zmodyfikowano i dodano 5bieg i skośny lewarek bezpośrednio sterujący wodzikami podparty sprytnym okrągłym ,,stawem"
Oczywiście były różne warianty przełożeń zazębień zwłaszcza 5 biegu gdyż 5 i wsteczny były na dzielonym wałku łączonym z ,,choinką''
Skrzynia ta jest ,,matką'' skrzyni poloneza i łady RWD 2101do5
Natomiast skrzynia gładka bez dekla to nic innego jak skrzynia typ f131 co występowała też w fiatach 132/argenta .
Więc nie rozumiem gdzie leży problem ze skrzynią? bo typ 131 jest często dostępny na allegro.
po wyjęciu skrzyni biegów Panowie stwierdzili, że wolą się do niej nie dotykać. Mam sobie sam znaleźć speca od skrzyń...a spece od skrzyń jeden po drugim mówią "panie, a masz Pan dostęp do części" I żaden nie potwierdził mitu: "tak, to przecież jest taka sama skrzynia jak w pięciobiegowym polonezie. Wybacz , ale ci panowie ... są powalający ...
fiatów zbyt dużo nie robili ... skrzynia biegów odstrasza łamagi...
Jeśli rzeczywiście nie masz kogo się konsultować - to ,,fachowcy'' Cię gładko ogolą (dotyczy to większości marek aut).

Oczywiście nie wierz mi na słowo , ale spytaj się też Jackala bo on w spiderze zna wszystko.
 
 

jackal 
Jackal


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 1074
Skąd: nowy sacz

Wysłany: 2014-03-05, 11:27   

Skrzynia tak jak prawi Auto-Matic to jest 125P i Polenez, Łada- wiadomo dzwon trza przełożyć niestety ze 131 przekładka skrzyni wymaga korekty karoseri i przekładka dzwonu ale są plusy precyzyjne wybieranie biegów :) ...>>>>> fachowcy którzy mówią Panie a gdzie części do tego <<<<<<< to wymieniacze profesjonaliści co pewnie potwierdzi kolega Auto- Matic.
_________________
www.andyspiders.pl
 
 
 

Sosin

Dołączył: 08 Paź 2013
Posty: 79
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2014-03-05, 12:11   

To, co piszecie, specjalnie mnie nie pociesza. Chyba, że znacie jakiegoś fachowca-nie-wymieniacza w okolicach Warszawy.
jeżeli tak, proszę pilnie o namiary i z góry dziękuję:-)
W poniedziałek chcę skrzynię do kogoś zawieźć. Jeżeli nie znajdę nikogo lepszego, pewnie trafi na Arkuszową w Warszawie. Ci przynajmniej twierdzą, że mają sprawdzone źródła części (oczywiście w Niemczech). Ten samochód musi wreszcie jeździć, żebym zdecydował, czy chcę walczyć dalej, czy wystawiam ogarnięty mechanicznie i blacharsko samochód na sprzedaż
_________________
Znalazłem spidera 81
 
 

jackal 
Jackal


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 1074
Skąd: nowy sacz

Wysłany: 2014-03-05, 12:56   

Spytaj Auto-Matic bo ja z południa jestem .... :)
_________________
www.andyspiders.pl
 
 
 

Sosin

Dołączył: 08 Paź 2013
Posty: 79
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2014-03-05, 13:44   

Auto-Matic pomóż, proszę!
_________________
Znalazłem spidera 81
 
 

!auto-matic 
dohc


Pomógł: 16 razy
Wiek: 104
Dołączył: 26 Maj 2011
Posty: 556
Skąd: 2W-a

Wysłany: 2014-03-05, 14:21   

ok ! pierw jak masz możliwość zrób fotkę skrzyni - w miarę czytelną np z aparatu tel.
to mi powie z jakim w przybliżeniu typem mamy walczyć :mrgreen:
 
 

Sosin

Dołączył: 08 Paź 2013
Posty: 79
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2014-03-05, 16:07   

Skrzynia wyjęta, więc mów: fotka ma być z góry, czy z dołu, czy z boku?
_________________
Znalazłem spidera 81
 
 

jackal 
Jackal


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 1074
Skąd: nowy sacz

Wysłany: 2014-03-05, 16:16   

z numerami :)
_________________
www.andyspiders.pl
 
 
 

!auto-matic 
dohc


Pomógł: 16 razy
Wiek: 104
Dołączył: 26 Maj 2011
Posty: 556
Skąd: 2W-a

Wysłany: 2014-03-05, 16:44   

z boku L i P od tyłu i z góry też od tyłu - tam są szczegóły co nas interesują najbardziej
 
 

andreoz 
Administrator


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1536
Skąd: Nienadówka

Wysłany: 2014-03-05, 16:55   

No i takich wlasnie fachowcow nam trza:) Wkoncu techniczne konkretne podejscie do sprawy:)Niedlugo powstanie temat/poradnik "JAK KUPIC SPIDERA" Tylko z czasem u mnie ciezko, no ale wlasnie tam pozbiera sie wlasnie wszystkie takie dylematy merytoryczno-techniczne, porady itp. No i tam Panowie licze na Wasza pomoc ......ale to niedlugo......:)
_________________
Pozdro
Andreoz
Fiat 124 Spider/2.0/1981r.
o/______\o
(_)<___>(_)
 
 
 

bocian 

Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 19
Skąd: szczecin

Wysłany: 2014-03-05, 20:33   

Na chwilę wdepnąłem i co czytam ?
Kolega Sosin odpowiedział na moje pytanie , artykuł andreoza w onecie wręcz dobił i na deser 2 fotoradary ze straży miejskiej - pięknie dzień pozwalają zakończyć.
A jutro wieczorem wyruszam po moje "pragnienie" , "marzenie" , czy wieczne "nieszczęście" ?

Żałuję tylko ,że na forum nie zapisałem się pół roku wcześniej :-? dziś bym był mądrzejszy i to o wiele ...
Taki poradnik " Jak kupić Spidera" to zapewne będzie skarbnica wiedzy i cenny dział tego forum.

Ale za to dostałem info od właściciela pajączka ,że znalazł instrukcję obsługi auta - mała rzecz ,a cieszy ...

Tyle już Sosin masz za sobą .
I już masz dosyć ? - nie będę tego komentował , bo Twa krwawica niczym nie będzie zrekompensowana , a i finanse zapewne pozwoliłyby na zakup czegoś mniej stresującego...

Jednak dokładnie przeczytałem Twój post i wyobrażałem sobie siebie za:
- kilka - kilkanaście -- kilkadziesiąt - miesięcy ? co ja napiszę ???

Ile czasu już remontujesz swój "samochód" ?

...laik chyba będzie chciał kupić Alfę Romeo Spider... ehhhh
 
 

!auto-matic 
dohc


Pomógł: 16 razy
Wiek: 104
Dołączył: 26 Maj 2011
Posty: 556
Skąd: 2W-a

Wysłany: 2014-03-06, 14:41   

to jest typ 131 (nowszy) fotka z bieżącej aukcji allegro >>>skrzynia<<<

a tu skrzynia 5 poloneza

a tu skrzynia fiata
Ostatnio zmieniony przez !auto-matic 2014-03-07, 07:52, w całości zmieniany 6 razy  
 
 

jackal 
Jackal


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 1074
Skąd: nowy sacz

Wysłany: 2014-03-06, 15:23   

Ta wymaga modernizacji nadwozia Auto-matic plus wał napędowy :)
_________________
www.andyspiders.pl
 
 
 

jackal 
Jackal


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 1074
Skąd: nowy sacz

Wysłany: 2014-03-07, 08:10   

Poldolot i 125 mają ten sam środek resztę mechanik nie wymieniacz przełoży :)
_________________
www.andyspiders.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 Fiat Spider Polska

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group  template created by

szpak modified by Andreoz. Copyright Andreoz 2010-2023  

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 26