"> Fiat Spider Polska :: Zobacz temat - Pierwszy zlot Fiat Spider Polska
 
                                     PORTAL
                                   FORUM
                                ALBUM ZDJĘĆ
                             UŻYTKOWNICY
                          FAQ   BBCode
                       STATYSTYKI
                    DOWNLOAD

 Szukaj • Grupy • Rejestracja • Zaloguj • Chat

Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwszy zlot Fiat Spider Polska
Autor Wiadomość

jackal 
Jackal


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 1074
Skąd: nowy sacz

Wysłany: 2013-06-15, 09:52   

daj cynka to odzwonie
_________________
www.andyspiders.pl
 
 
 

andreoz 
Administrator


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1536
Skąd: Nienadówka

Wysłany: 2013-06-21, 01:27   

Witam
No i po spocie:)A kto nie byl niech zaluje......;) Na na zlocie wstawili sie:
Jackal, Gosia i Ja a takze ok 60 zabytkowych wozow.Tak, tak nie wierzycie?jak sie ogarne z czasem to bedzie bardziej szczegolowy opis z materialem dowodowym w postaci zdjec:)
_________________
Pozdro
Andreoz
Fiat 124 Spider/2.0/1981r.
o/______\o
(_)<___>(_)
 
 
 

andreoz 
Administrator


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1536
Skąd: Nienadówka

Wysłany: 2013-06-24, 23:35   

Witam
A więc czas coś skrobnąć więcej na ten temat:)Prawie po trzech latach wirtualnej znajomości pierwszy spot doszedł wkońcu do skutku:)Plany były bardziej ambitne no ale coż skończyło się jak się zkończyło ........ale w sumie nie było tak źle, ok 60 załóg setki gapiów itp.... :)he he he. Nie niestety to nie na naszym spocie (szczegóły póżniej).
Na naszym spocie jak już wcześniej wspominałem wstawiły się cztery osoby w zasadzie trzy z Fiat Spider Polska i jeden świeży posiadacz zabytkowego mercedesa:)Pogoda prawie idealna, przez całą drogę do Krynicy-Zdroju piękne słońce i temeperatura topiąca asfalt:). Przejażdżka (ok 160 km w jedną stronę) po prostu IDEALNA, powiew wiatru, gulgot silnika, przyjemność prowadzenia autka, widoki......SUPER!. Pierwsza tak długa rekreacyjna przejażdżka:). Samo miejce spota- Krynica Zdrój to idealna miejscówka na takie sprawy. Piękne widoki, wolno biegnący czas, pijalnie wód mineralnych i spacerowicze których średnia wieku to ludzie pamiętający doskonale początki Fiata Spidera choć większość z nich przyznawało że widzi takie auto pierwszy raz:).


Teraz coś na temat całego zamieszania w którego sam środek wpadł pierwszy nasz spot:)Otóż dojeżdzając do celu wyjeżdżając zza zakrętu wpadliśmy na rajdo-zlot organizowany przez Słowaków którzy zaprosili PZM Rzeszów, ogólnie ok 60-70 załóg głównie Słowaków, polskich ekip razem z nami było może ok. dziesięciu.
Przeważały Czechosłowackie Oktawie, Felicje często w wersji bez dachu, Tatry, była moja stara miłość - Ford Capri MK1, Dwa MG-ki Midget-y, Mercedesy wszelkiej maści, Nasz Fiat Spider, Fiat X1/9 Jackala itp. (Tak nie da się ukryć Jackal dał …..ciała i przyjechał na zlot Spiderów kanciakiem:).
Fajny był wjazd na plac główny w Krynicy gdzie wszyscy zaczęli się już rozstawiać …..otóż Jak już wspominałem wyżej dojeżdżając do celu natknęliśmy się na ten rajdozlot pogadaliśmy chwilę i pojechaliśmy sami swoją drogą potem jadąc już w centrum Krynicy jeden z porządkowych zlotu widząc nasze autko zaczął machać i kierować nas na plac zlotowy, myślimy hmmm przejedziemy dookoła i pojedziemy sobie ……. He He he skończyło się tym że po wjeździe na plac zostaliśmy otoczeni przez tłum gapiów atakujących nas z każdej strony aparatami, pytaniami odnośnie autka i jego historii:) No i zostaliśmy na tym Słowacko- Polskim rajdozlocie trochę tak z przypadku, ale było bardzo sympatycznie i pozytywnie.

W późnych godzinach popołudniowych na wszystkich padł blady strach, po spokojnym lecz obfitym deszczu z nieba zaczął spadać powoli grad (wszystkie czarne sny się ziściły!!!). Wyobraźcie sobie: wielki plac wypełniony pięknymi klasykami, każdy wywoskowany, wypolerowany, wychuchany a tu zaczyna walić lodem z nieba ………Szybko decyzja, odpalamy silnik i uciekamy w pobliską alejkę obsadzoną dużymi drzewami, i za chwile wszyscy robią to samo w alejce zaczyna być ciasno i nerwowo, jedni wyciągają pokrowce inni rzucają na maski, dachy co tylko się da. Nasz Spider ucierpiał troszku w tym zamieszaniu ponieważ rzuciłem na niego persenig i jedna z metalowych klamr troszkę zarysowała tylną klapę……..nie powiem humor troszkę mi opadł z tego powodu ale jak się potem okazało nie jest tak strasznie:).
Po ok. 5 minutach walenia, grad poszedł sobie w dia…ły wyszło piękne słońce i wszyscy byli szczęśliwi…...Całe szczęście że grad miał średnicę ok. 1 cm zważając na to co się dzieje ostatnio w naszym pięknym kraju gdzie czasem leci grad wielkości jajek to mieliśmy trochę szczęścia:)
Potem już były tylko zajęcia rekreacyjne, wypoczynek, itp.
Droga powrotna ( kolejne 160 km ) odbyła się z małymi problemami! Zaraz po wyjeździe z Krynicy – Zdroju z prawego przedniego koła zaczęły dobiegać dziwne piski a świeże powietrze górskie zatruł swąd rozgrzanego metalu….. Zjeżdżamy na pobocze, cała felga gorąca jak @!#$@$#@$ a z koła unosi się ładny dymek, osz !@#@$$~@$!!!:) Jednak po ściągnięciu koła a potem zacisku hamulca okazało się że klocki zapiekły się na ślizgaczach. Po wyczyszczeniu ślizgów cała powrotna droga to znów sielanka, słońce, piękne krajobrazy, wiatr we włosach ……………….ech.....
Szkoda że nie było nas więcej ale następny raz będzie lepszy!!!:))

KONIEC:)
_________________
Pozdro
Andreoz
Fiat 124 Spider/2.0/1981r.
o/______\o
(_)<___>(_)
 
 
 

andreoz 
Administrator


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1536
Skąd: Nienadówka

Wysłany: 2013-06-25, 00:22   

A tu parę fotek z drogi powrotnej i z Rajdozlotu:)
_________________
Pozdro
Andreoz
Fiat 124 Spider/2.0/1981r.
o/______\o
(_)<___>(_)
 
 
 

jackal 
Jackal


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 1074
Skąd: nowy sacz

Wysłany: 2013-06-25, 06:56   

Przyznaję się kolektywowi dałem ciała ..... :( Czerwony Spider " Red Baron" na dniach gotowy (Chyba ) wraca zamiennie za X1/9 , będzie więcej zdjeć z wyjazdów :)
_________________
www.andyspiders.pl
 
 
 

Gosia 

Wiek: 44
Dołączyła: 31 Sie 2010
Posty: 4
Skąd: Nienadówka

Wysłany: 2013-07-02, 03:50   

....a ja tak czekalam na czerwonego ...a tu masz Jackal niebieskim sie przywiozl, chociaz musze przyznac ze tez oko cieszyl:)
a co do samego rajdozlotu to nie ma co, klimacik byl, a nawet wiecej bo deszcz strachu a raczej gradu.......dobrze ze bez wiekszych strat:)
Pozdrowionka
Gosia
 
 

andreoz 
Administrator


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1536
Skąd: Nienadówka

Wysłany: 2013-07-02, 04:42   

Widzisz Jackal? zawiodles Kobiete!:)
_________________
Pozdro
Andreoz
Fiat 124 Spider/2.0/1981r.
o/______\o
(_)<___>(_)
 
 
 

jackal 
Jackal


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 1074
Skąd: nowy sacz

Wysłany: 2013-07-03, 16:39   

No tak zawiodlem , ale sie naprawie :)
_________________
www.andyspiders.pl
 
 
 

andreoz 
Administrator


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1536
Skąd: Nienadówka

Wysłany: 2013-08-02, 18:58   

Moja relacja z naszego PIERWSZEGO MINI ZLOTU zajęła trzecie miejsce w konkursie organizowanym przez KLASSIKAUTO.PL:))
Będą więc o Nas pisać:)) Tutaj macie linka :)....KLICK
_________________
Pozdro
Andreoz
Fiat 124 Spider/2.0/1981r.
o/______\o
(_)<___>(_)
 
 
 

maxiking 

Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 13
Skąd: Katowice

Wysłany: 2013-08-03, 19:49   

Witajcie,

Pochwale się także, że w KlassikAuto dali bliską mojej osobie fotkę jako główną w artykule o zlocie w Rudzie Śląskiej...

http://klassikauto.pl/zlo...zie-slaskiej-2/

Tylko paseczki trzymające tablicę miałem nieładne:(
Były 2 inne spiderki.


Pozdrowienia
_________________
Piotr (Katowice)
Maxiking
Fiat 124 Spider - 2.0 - 1981 r.
 
 

andreoz 
Administrator


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1536
Skąd: Nienadówka

Wysłany: 2013-08-03, 23:30   

a gdzie brazowy Spider???
_________________
Pozdro
Andreoz
Fiat 124 Spider/2.0/1981r.
o/______\o
(_)<___>(_)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 Fiat Spider Polska

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group  template created by

szpak modified by Andreoz. Copyright Andreoz 2010-2023  

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 24