"> Fiat Spider Polska :: Zobacz temat - Spider/1981/Pawel
 
                                     PORTAL
                                   FORUM
                                ALBUM ZDJĘĆ
                             UŻYTKOWNICY
                          FAQ   BBCode
                       STATYSTYKI
                    DOWNLOAD

 Szukaj • Grupy • Rejestracja • Zaloguj • Chat

Poprzedni temat :: Następny temat
Spider/1981/Pawel
Autor Wiadomość

pawelheiden 

Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 100
Skąd: bochnia

Wysłany: 2014-05-22, 21:29   Spider/1981/Pawel

Witam
Po długich poszukiwaniach w końcu nabyłem swój wymarzony samochód od jego historie wszyscy znacie na forum bo jest to pojazd do Pana Andrzeja (Sosin)z Warszawy, będę do pieczołowicie odrestaurowywał i postaram się informować was na bieżąco o postępach w renowacji. Pierwsza przejażdżka a było to ok 40km zrobiła na mnie niesamowite wrażenie autko ładnie się spisuje na drodze co mnie bardzo cieszy.
p.s. Panie Andrzeju tak na marginesie jak już wcześniej wspominałem po zakończeniu prac nad spiderem zapraszam do siebie na przejażdżkę adres Pan zna:)
 
 

jackal 
Jackal


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 1074
Skąd: nowy sacz

Wysłany: 2014-05-23, 13:50   

o kurcze blisko mnie rzut kamieniem :)
_________________
www.andyspiders.pl
 
 
 

!auto-matic 
dohc


Pomógł: 16 razy
Wiek: 104
Dołączył: 26 Maj 2011
Posty: 556
Skąd: 2W-a

Wysłany: 2014-05-23, 15:48   

wszystkie drogi prowadza do N.S. :mrgreen:
 
 

andreoz 
Administrator


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1536
Skąd: Nienadówka

Wysłany: 2014-05-23, 21:28   

No a jednak .........;) Gratulacje i ...........niech jeździ!;)
_________________
Pozdro
Andreoz
Fiat 124 Spider/2.0/1981r.
o/______\o
(_)<___>(_)
 
 
 

pawelheiden 

Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 100
Skąd: bochnia

Wysłany: 2014-05-25, 14:35   

wielkie dzięki zabieram się do pracy:)
 
 

pawelheiden 

Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 100
Skąd: bochnia

Wysłany: 2014-07-13, 18:44   

cześć
Długo się nie odzywałem na forum- praca. Troszkę pojeździłem swoim spiderem w słoneczne dni. Zrobiłem przy nim konieczne poprawki elektryczne elektryk powymieniał mi co niektóre wiązki elektryczne wszystkie niedziałające włączniki, przełączniki tak że wszystko działa jak należy. Elektryk do którego odstawiłem swojego spidera jest pasjonatą starych samolotów i samochodów więc podchodził do niego z sercem:).
W najbliższym czasie planuję zrobić tapicerkę i wymienić poszycie dachu z tym drugim mam mały problem nie znam żadnej firmy która mogłaby mi to zrobić. Przeszukuje internet i nic:(. Proszę o radę kto uszyje mi nowe poszycie dachu i oczywiście założy mi je w małopolsce zależy mi na solidnym sprawdzonym zakładzie.
 
 

pawelheiden 

Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 100
Skąd: bochnia

  Wysłany: 2014-08-31, 14:04   

Potrzebuję kupić komplet uszczelek do dachu składanego może mi ktoś podpowiedzieć jakie to są uszczelki i gdzie najtaniej można je kupić? Nie mam starych i nie bardzo wiem jakie mają one być. :-( .
 
 

autolack@o2.pl 
autolack

Wiek: 58
Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 2
Skąd: grudziądz

Wysłany: 2014-09-30, 14:47   

witaj
czy udało ci się otrzymać odpowiedź na ten post w sprawie uszczelek mam podobny problem potrzebuje najlepiej komplet uszczelek do karoserii '81 spider
pozdrawiam
Mariusz :-)
 
 

Brudy 
Brudy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Sty 2013
Posty: 104
Skąd: Goleniów

Wysłany: 2014-10-02, 18:14   Uszczelki

Uszczelki do drzwi i maske silnka od malucha do klapy bagaznika od Poloneza. Z dachem troche turudniej ja kupilem w Spider-Point.
 
 

pawelheiden 

Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 100
Skąd: bochnia

Wysłany: 2014-10-05, 20:59   

Tak kupiłem potrzebne mi uszczelki na http://schiminsky.de/ mają tam dobre konkurencyjne ceny w porównaniu z innymi sklepami.
 
 

Janusz 
Piccola Ferrari


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 540
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2014-10-09, 19:42   

Jeżeli jeszcze potrzebujesz porady w sprawie poszycia dachu, to mogę polecić z czystym sumieniem cabriotop z Żagania. Było to wprawdzie 3 lata temu, ale za winylowy dach ze zgrzewanym sygnowanym oknem dałem 1200 zł z montażem. Dzień poświęciłem i 1000 km jazdy w obie strony, ale było warto. Poszycie jest prawidłowej jakości, co miałem okazję stwierdzić po 3 latach użytkowania.
 
 

pawelheiden 

Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 100
Skąd: bochnia

Wysłany: 2014-10-09, 20:53   

Nadal poszukuję kogoś sprawdzonego i solidnego, kto mógłby uszyc mi nowe poszycie dachu. Przyznam że trochę daleko do Żagania też mam ok 500km w jedną stronę. Ostatnio dostałem namiary do gościa co szyje tapicerki samochodowe i poszycia dachów o rzut kamienia ode mnie podobno jest w tym dobry. Nie wiem jak wygląda to cenowo ale wybieram się do niego w przyszłym tygodniu to wszystko się pewnie wyjaśni.
Nie bardzo znam się na materiałach stosowanych na poszycia dachów czym się różnią od siebie, na co zwracac uwagę? jak możesz to uświadom mnie żebym wiedział o co pytac gościa i czego od niego wymagac. :-/
Jaki materiał polecił byś mi zastosowac?
 
 

Janusz 
Piccola Ferrari


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 540
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2014-10-11, 19:30   

Ogólnie to mamy 2 możliwości w materiałach.
Winyl i tzw sonnenland.
Winyl jest tani i łatwy w eksploatacji, ale mniej trwały. To właściwie tworzywo na materiałowym podkładzie . Bardzo łatwe w obsłudze, myję to jak samochód, wycieram jak samochód, nie impregnuję. Zawsze ładny, nie przyjmuje kurzu, wystarczy gąbką przetrzeć. Jeszcze nigdy nie używałem do pielęgnacji żadnych sprayów, nabłyszczaczy itp.
Kupiłem winyl bo:
taki był oryginał
jak ptak narobi to się nic nie dzieje
jak stanę pod drzewami, to łatwo zmyć żywicę
NAJWAŻNIEJSZE- produkt seryjny, wiadomo, ze pasuje.

Sonnenland to z wierzchu bardzo ładny, matowy materiał. Wymaga pielęgnacji i impregnacji, wrażliwy na zabrudzenia z drzew i od ptaków.
O wiele szlachetniejszy, ale jego eksploatacja i cena są inne.
Jeżeli ktoś ma to uszyć, to nie wiadomo ani z czego to zrobi, ani czy posiada odpowiednie wykroje.
Ja wolałem kupić seryjny winyl. Jedyne czego przestrzegam, to staram się mieć dach jak najkrócej otwarty i nie garażuję auta odkrytego. Długotrwale złożony winyl jest pogięty i pewnie szybciej popęka. Sonnenland będzie tylko pogięty.

Myślę, ze powinieneś pogadać z facetem z cabriotop. To nic nie kosztuje, facet jest komunikatywny. On przysłał mi próbki materiałów i na podstawie oglądu i rozmowy z nim wybrałem. Jeżeli za daleko jest Żagań, to może sprzedałby Ci poszycie do montażu.
Wolałbym coś wykonanego chociaż w niewielkiej serii w wytwórni niż szycie u gościa, który robi to być może pierwszy raz do spidera.
 
 

pawelheiden 

Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 100
Skąd: bochnia

Wysłany: 2014-10-11, 21:51   

Dzięki za radę może i masz rację z tym moim fachmenem, ale podjadę z ciekawości i rzucę mu temat, chociaż z oferty którą przedstawia nie wygląda na amatora. Jak będę widział, że gośc nie będzie miał pojęcia o dachu do spidera to uderzę do Żagania. Planuję jasne poszycie dachu a jak piszesz winyl jest łatwy w pielęgnacji więc chyba jednak skieruję się ku niemu. Boję się tych ptaków :-> i drzew. Może pytanie zadam trochę dziwne ale jak pisałem wcześniej jestem laikiem w sprawach dachu :-/ : czy grubośc materiału (poszycia) jest jednakowa na obu materiałów?
 
 

Sosin

Dołączył: 08 Paź 2013
Posty: 79
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2014-11-03, 17:31   

Dzień Dobry! Cieszę się, że fiat żyje i ma się dobrze. Ja miałem więcej szczęścia niż rozumu, że sprzedałem go Panu Pawłowi. Tydzień po transakcji dowiedziałem się, że czeka mnie rozwód :-(
Tak sobie wpadłem na forum bo...no cóż, ciągnie wilka do lasu. Niestety najpierw trzeba poskładać życie od nowa do kupy.
Panie Pawle, pozdrowienia i powodzenia :-)
Sosin
_________________
Znalazłem spidera 81
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 Fiat Spider Polska

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group  template created by

szpak modified by Andreoz. Copyright Andreoz 2010-2023  

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 26