"> Fiat Spider Polska :: Zobacz temat - Pininfarina 1982 Janusza
 
                                     PORTAL
                                   FORUM
                                ALBUM ZDJĘĆ
                             UŻYTKOWNICY
                          FAQ   BBCode
                       STATYSTYKI
                    DOWNLOAD

 Szukaj • Grupy • Rejestracja • Zaloguj • Chat

Poprzedni temat :: Następny temat
Pininfarina 1982 Janusza
Autor Wiadomość

Janusz 
Piccola Ferrari


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 540
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2011-08-04, 17:25   

!auto-matic napisał/a:
zapewne Cię to zmartwi
niespecjalnie mnie to martwi. jest w tym samochodzie wiele rzeczy stosowanych w różnych modelach fiata, lancii, ferrari. a lampa choć paskudna- być musi właśnie taka i tyle. bo była. to jedyny argument.
 
 

Janusz 
Piccola Ferrari


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 540
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2011-09-05, 21:19   

Co ostatnio zrobiłem w spiderze?

Zamontowałem CB, bezinwazyjnie, na istniejące otwory. Instalacja była uczyniona wcześniej, antena sirio triplex. Bez rewelacji chyba, ale podstawą było, aby nie popsuć stylu samochodu, bo w nim nie ma gdzie montować ogromnych anten. ta jest na stałe i jest jednocześnie radiową i komórkową.

trochę porządków pod maską:


Oprócz tego dziś zabudowałem nowy akumulator- stary nie budził zaufania.

A poza tym- zabawa :mrgreen: :mrgreen:

 
 

Janusz 
Piccola Ferrari


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 540
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2011-09-21, 00:36   

Spider na forza italia- super zlot włoskiej motoryzacji.







 
 

Janusz 
Piccola Ferrari


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 540
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2011-09-21, 19:58   

no i z cyklu "co dziś zrobiłem dla swego auta"

Trwają prace renowacyjne akcesoriów spod maski silnika. Na pierwszy ogień poszła obudowa filtra powietrza, aluminiowe odlewy- obudowa zasysania powietrza, radiator cewki zapłonowej, obejmy, śrubki.
Metoda- szkiełkowanie plus podkład cynkowy plus lakier czarny i samo szkiełkowanie dla odlewów aluminiowych. Wyglądają jak nowe.







no i słynna firma baccara-garage.pl wykonała porządki ogólne pod maską i wygłaskała lakierek odpowiednim sealantem i woskiem droższym od złota.
teraz wygląda jeszcze czerwieniej niż poprzednio.
 
 

andreoz 
Administrator


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1536
Skąd: Nienadówka

Wysłany: 2011-09-21, 21:14   

Witam
Ojjjj podoba mi się taki porządek pod maską:))Patrzyłem na cennik za pakiety firmy gdzie polerowałeś lakier noooo i powiem że trochę drogo wołają za swoje "pakiety":))
_________________
Pozdro
Andreoz
Fiat 124 Spider/2.0/1981r.
o/______\o
(_)<___>(_)
 
 
 

Janusz 
Piccola Ferrari


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 540
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2011-09-21, 22:02   

andreoz napisał/a:
Witam
Ojjjj podoba mi się taki porządek pod maską:))Patrzyłem na cennik za pakiety firmy gdzie polerowałeś lakier noooo i powiem że trochę drogo wołają za swoje "pakiety":))

porządek pod maską to dopiero początek drogi.
jeszcze chłodnica, obudowa wentylatora, mnostwo drobiazgów na czarno.
wiele do cynku galwanicznego- śruby, uchwyty, mocowania, cybanty.
blok silnika- też szkiełkowanie, ale innym materiałem. pokrywa zaworów, wszystko...
osłona kolektora wydechowego i kolektor- szkiełkowanie i emalia ceramiczna raz na zawsze.
przewody w tekstylnym oplocie- jeśli się nie uda uprać- do wymiany, ale nie wiem gdzie takie dostanę. mam koncepcję na zrobienie tych starych, ale nie sprawdzoną.

pakiety detailingowe maja ceny umiarkowane, sprawdź firme car spa to sie dowiesz ile to kosztuje w wawie.
a warto, bo to nie jest zwyczajne mycie. mam wyprowadzone wszystkie niedoróbki lakiernicze, piękną, głęboką czerwień i zabezpieczenie, które mi starczy na rok, bo nie jeżdże zbyt często spiderem.
ponadto można negocjować w szerokim zakresie :mrgreen:
poza tym aby uczciwie zrobic samochód z komorą silnika, tapicerką i lakierem, zderzakami, wyszlifować lampy zmatowiałe, lakieru nie zniszczyc, ani listew plastikowych (wymaga oklejenia jak przy malowaniu) to jest kilkanascie godzin pracy i dość droga chemia. wcale nie uważam, że to drogo.
 
 

Elert 


Wiek: 54
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 88
Skąd: Warszawa/Kraków

Wysłany: 2011-09-21, 22:19   

Woow! Janusz, coś niesamowitego ! Ale pokażesz efekt finalny? przynajmniej na zdjęciach...Przyznam się, że ja bym poszedł na łatwiznę i juz raczej kupił nowe elementy, po prostu czapki z głów, że Ci się chce tak pieczołowicie odnawiać oryginały. pozdrawiam Mariusz
 
 

mario222

Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 106

Wysłany: 2011-09-21, 22:48   

Janusz,szalejesz na całego :lol:
Ja myję i woskuję Spidera sam i nie ukrywam,że sprawia mi to ogromną przyjemność :mrgreen:
 
 

Janusz 
Piccola Ferrari


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 540
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2011-09-22, 15:35   

Elert napisał/a:
Woow! Janusz, coś niesamowitego ! Ale pokażesz efekt finalny? przynajmniej na zdjęciach...Przyznam się, że ja bym poszedł na łatwiznę i juz raczej kupił nowe elementy, po prostu czapki z głów, że Ci się chce tak pieczołowicie odnawiać oryginały. pozdrawiam Mariusz
no nie żartuj. kupowanie nowych elementów to nie jest wcale taka łatwizna. nie wiem czy tak od ręki i za ile pokupowałbyś te odlewy i np obudowę fitra z mechanizmem przełączania pobierania ciepłego lub zimnego powietrza. albo chłodnica i mocowanie wentylatora...
oprócz tego, że znam się na technologiach renowacji tych rzeczy, to mam do tych technologii łatwy dostęp. i dodatkowo jest to satysfakcja i przyjemność.

oczywiście, że pochwalę się jak skończę. poza tym mamy zaległego spota spiderowego. tak szybko uciekłeś z FI, że nawet nie zdążyłem bliżej podejść (akurat TVN kręcili Kubę i nie chciałem w kadr włazić).
 
 

Janusz 
Piccola Ferrari


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 540
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2012-01-25, 21:36   

Pieszczot pod maską kolejna część. Tym razem lakierowanie obudowy wentylatora, chłodnicy i osłony kolektora wydechowego.



i potem mały spacerek...
 
 

jackal 
Jackal


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 1074
Skąd: nowy sacz

Wysłany: 2012-01-26, 08:17   

coś zdjęcia nie zakoksiły ;) powiedz Janusz czy przednia Tablica rejestracyjna jest jakaś mniejsza?
_________________
www.andyspiders.pl
 
 
 

Janusz 
Piccola Ferrari


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 540
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2012-01-31, 11:31   

Tak, zrobiłem sobie na zamówienie. Brak tylko hologramu, ale jest odblask.
 
 

andreoz 
Administrator


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1536
Skąd: Nienadówka

Wysłany: 2012-02-07, 19:44   

Witam
Ale to chyba nie tak za bardzo legalnie.............chyba no nie:). Ale podejrzewam że Panowie z drogówki będą oglądać/podziwiać auto a nie patrzeć na tablice:)
_________________
Pozdro
Andreoz
Fiat 124 Spider/2.0/1981r.
o/______\o
(_)<___>(_)
 
 
 

Janusz 
Piccola Ferrari


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 540
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2012-02-09, 00:11   

pewnie, ze nielegalne.
ale... mam plan :-P
1. powiem, że tak mi kazał konserwator
2. jak nie uwierzą, to mam w bagażniku zestaw homologujacy (tablica oryginalna/ taśma izolacyjna żółta) i nie zawaham się go użyć :mrgreen:

mam w nosie, mała tablica pasuje, z taką wyjechał spider ze szwajcarskiego salonu, ramka też "oryginalna".
 
 

jackal 
Jackal


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 1074
Skąd: nowy sacz

Wysłany: 2012-02-09, 08:33   

Jesteś mi w stanie zorganizować takie blaszki czy będzie kłopot?
_________________
www.andyspiders.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 Fiat Spider Polska

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group  template created by

szpak modified by Andreoz. Copyright Andreoz 2010-2023  

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 24