"> Fiat Spider Polska :: Zobacz temat - Pininfarina 2000 1980/Maciek
 
                                     PORTAL
                                   FORUM
                                ALBUM ZDJĘĆ
                             UŻYTKOWNICY
                          FAQ   BBCode
                       STATYSTYKI
                    DOWNLOAD

 Szukaj • Grupy • Rejestracja • Zaloguj • Chat

Poprzedni temat :: Następny temat
Pininfarina 2000 1980/Maciek
Autor Wiadomość

Maciek 

Wiek: 54
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 49
Skąd: Łódź

Wysłany: 2011-03-22, 21:31   Pininfarina 2000 1980/Maciek

Witam. Miałem nadzieję, że choroba samochodowo-oldtimerowa już mnie opuściła na zawsze. Niestety, mimo kiepskich doświadczeń z małym remontem Mercedesa 114 z 1972, ktÓry stał się wielką odbudową popełniłem chyba ten sam błąd. Po 2 latach pustki w garażu pojawiło się duże ciśnienie- miało być cabrio, przymiarki robiłem do wielu aut, ale najbardziej jednak cieszy oko włoszczyzna i tak padło na Spidera. Pomny poprzednich doświadczeń założyłem zakup auta w bardzo dobrym stanie, do niewielkiej kosmetyki lub wręcz po profesjonalnym remoncie- bez kompromisÓw! Fajne auto znalazłem na Allegro, obserwowałem dość długo, analizowałem zdjęcia(ha,ha,ha!!!), i w końcu w towarzystwie Kolegi Specjalisty jedziemy oglądać. No i tu zaczęły się kompromisy- auto kompletne, ale długo stało, brak paliwa, ale po wlaniu zagadał, blacha ładna, oryginał tylko prawy przÓd zapaprany. Myślę, naradzam się w końcu decyzja- kupuję i robimy auto do jazdy, doczyszczamy, naprawiamy mechanikę szczegÓlnie elementy odpowiedzialne za bezpieczeństwo tak by w krÓtkim czasie cieszyć się możliwością jazdy. Teoretycznie wiem że to niemożliwe, ale rozum śpi. CDN...
 
 

Janusz 
Piccola Ferrari


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 540
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2011-03-22, 21:40   

Maciek napisał/a:
Miałem nadzieję, że choroba samochodowo-oldtimerowa już mnie opuściła na zawsze
to nieuleczalne. można zaleczyć na jakiś czas, ale remisje są coraz krÓtsze, a ataki coraz ostrzejsze z czasem.
Maciek napisał/a:
Pomny poprzednich doświadczeń założyłem zakup auta w bardzo dobrym stanie, do niewielkiej kosmetyki lub wręcz po profesjonalnym remoncie- bez kompromisÓw!
wiemy, że to niemożliwe, a wciąż na to liczymy. Objaw typowy, stadium choroby II.
Maciek napisał/a:
kupuję i robimy auto do jazdy, doczyszczamy, naprawiamy mechanikę szczegÓlnie elementy odpowiedzialne za bezpieczeństwo tak by w krÓtkim czasie cieszyć się możliwością jazdy.
Ale potem robi się szkoda i znowu ładujesz w sprzet kilkadziesiąt tysiakÓw.

Typowe. Nie broń sie przed tym, Nie dasz rady.
 
 

andreoz 
Administrator


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1536
Skąd: Nienadówka

Wysłany: 2011-03-22, 22:22   

Witam
Wrzucisz zdjęcia? ostatnio byłem na bieżąco ze spiderami na allegro - jestem ciekawy ktÓrego wybrałeś. Jak w poprzednim poście Janusz napisał - to chorÓbsko jest nieuleczalne:), sam nie wytrzymałem długo jak sprzedałem Forda Capri:))
_________________
Pozdro
Andreoz
Fiat 124 Spider/2.0/1981r.
o/______\o
(_)<___>(_)
 
 
 

Janusz 
Piccola Ferrari


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 540
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2011-03-22, 22:26   

andreoz napisał/a:
jestem ciekawy ktÓrego wybrałeś
właśnie- ktÓrego?
 
 

Maciek 

Wiek: 54
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 49
Skąd: Łódź

Wysłany: 2011-03-22, 22:35   

Niebieskiego spod Radomska. Wrzućcie hasło 124spider w " zakończone" na Allegro to wyskoczy.
 
 

Janusz 
Piccola Ferrari


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 540
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2011-03-22, 22:52   

http://allegro.pl/fiat-12...1419703101.html
 
 

Adam 

Dołączył: 22 Mar 2011
Posty: 27
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2011-03-22, 22:56   

PrÓbowałem się kiedyś kontaktować ze sprzedawcą tego samochodu ale jest problem z komunikacją. Widziałem w ofercie inne fajne Spidery
 
 

Janusz 
Piccola Ferrari


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 540
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2011-03-22, 23:01   

Maciek, Napisałeś w tytule "pininfarina". Czy taką markę masz w dowodzie i na tabliczce? Byłoby to ciekawe, bo według mnie dopiero w 82 r. były pininfariny.
 
 

Maciek 

Wiek: 54
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 49
Skąd: Łódź

Wysłany: 2011-03-22, 23:13   

Jasne, że nie mam. Jestem ignorantem. Sorry.
 
 

andreoz 
Administrator


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1536
Skąd: Nienadówka

Wysłany: 2011-03-23, 10:36   

Witam
Maciek nie jest tak źle jak to wynikało z Twoich pierwszych postÓw:)Podczas oględzin auta wiedziałeś że prawy przÓd auta jest "strzelony" i trzeba będzie ponieść pewne koszty. Myślałem że scenariusz był taki że autko było wyszykowane na sprzedaż i dopiero teraz zaczęło wszystko wyłazić. Wymienisz to co masz wymienić i będzie "lalka":))
_________________
Pozdro
Andreoz
Fiat 124 Spider/2.0/1981r.
o/______\o
(_)<___>(_)
 
 
 

Maciek 

Wiek: 54
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 49
Skąd: Łódź

Wysłany: 2011-03-23, 10:50   

Tak będzie, ale liczyłem na większą dostępność części i lepszą jakość, niestety jest z tym biegunka. To co wydawało się przyzwoite wymaga dużo większego zaangażowania niż zakładałem, czyli normalnie jak w życiu. Nie biadolę i nie czekam na słowa pocieszenia (wszyscy macie podobnie lub będziecie mieli), tylko tak mi się trochę ulewa....
 
 

Janusz 
Piccola Ferrari


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 540
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2011-03-23, 17:01   

Maciek, no niestety tak jest. nie ma wyboru, a kupowanie części używanych jest ryzykowne przez net. nigdy nie wiesz jaka rzeczywiście jest ich jakość.
miałem tak z gumami na zderzaki. przysłali mi lipne z usa. ale miałem szczęście, bo uczciwie wymienili. a z tym bywa rÓżnie.
dlatego postawiłem na jedną kartę i kupuje części nowe. drogo, ale 100% pewności i efekt końcowy niesamowity.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 Fiat Spider Polska

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group  template created by

szpak modified by Andreoz. Copyright Andreoz 2010-2023  

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 25