"> Fiat Spider Polska :: Zobacz temat - Fiat 124 - Mariusz
 
                                     PORTAL
                                   FORUM
                                ALBUM ZDJĘĆ
                             UŻYTKOWNICY
                          FAQ   BBCode
                       STATYSTYKI
                    DOWNLOAD

 Szukaj • Grupy • Rejestracja • Zaloguj • Chat

Poprzedni temat :: Następny temat
Fiat 124 - Mariusz
Autor Wiadomość

Elert 


Wiek: 54
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 88
Skąd: Warszawa/Kraków

Wysłany: 2011-08-07, 00:06   Fiat 124 - Mariusz

Mojego Fiacika zobaczę na żywo za 3 tygodnie, ale już mam trochę zdjęć, i mogę opowiedzieć początek historii. Chcialem mieć taki samochód od dawna, ale zawsze były jakiś tzw. pilniejsze i bardziej prozaiczne wydatki. W tym roku jednak stwierdziłem, że już nie będę dłużej czekał, i zacząłem poszukiwania. Tak się złożyło, że mój brat był w wakacje w Polsce i poprosiłem aby pojechal ze mną do Kartuz, obejrzeć takiego czerwonego spiderka. Wyjazd okazał się chybiony, ale brat się zdeklarował, że mi poszuka takiego w Anglii. (Dla wyjaśnienia mój brat jest mechanikiem) Podchodziliśmy dwa razy do licytacji na aukcjach i e-bayu, ale bez powodzenia. Wreszcie dwa tygodnie temu, brat wysłał "zaczepnego" maila do jednego ze sprzedających, po aukcji na której nie było licytujących, z propozycją kupna po cenie 20% niższej niż w ofercie. I okazało się, że sprzedający był zaintereswany dalszymi negocjacjami. Po tygodniu negocjacji i oględzinach samochodu jak to się mówi "dobiłem targu" Ocena stanu technicznego tego Fiata zrobiona przez mojego brata: tapicerka 8 na 10, silnik 8, (to jest model 1,8) moc 9, dach poszycie 5, dach system 8, elektryka 4, okablowanie 2, opony 9,5, zegary 9, hamulce 6, oczywićie są nieznaczne oznaki korozji , ale blachy całkiem Ok. Dokupiłem już parę drobiazgów typu nowe pasy bezpieczeństwa, lusterko, gałkę zmiany biegów, jeszcze szukam znaczka pininfariny na skrytkę. Tak czy inaczej mam zamiar poddać go gruntownej renowacji. Samochód ma aktualny ważny do przyszłego roku przegląd techniczny (MOT) i cały komplet dokumentów, faktur, przeglądów z ostatnich co najmniej 10 lat. To na razie tyle. Pozdrawiam Mariusz

parę zdjęć






a tu jest link do zdjęć: http://www.fotosik.pl/u/elert/album/928278
Ostatnio zmieniony przez Elert 2012-04-09, 22:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
 

andreoz 
Administrator


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1538
Skąd: Nienadówka

Wysłany: 2011-08-07, 02:07   

Witam
Łaaaadna sztuka:)ma potencjał !!!:)Jednak zachęcam do wstawiania zdjęć "na naszej stronie" bo lepiej się potem czyta profil takiego autka:))
_________________
Pozdro
Andreoz
Fiat 124 Spider/2.0/1981r.
o/______\o
(_)<___>(_)
 
 
 

Janusz 
Piccola Ferrari


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 540
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2011-08-08, 21:09   

Jest świetny!!!
Świetny wybór. Gratulacje. :mrgreen:
 
 

ortos 


Wiek: 55
Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 142
Skąd: Wrocław

Wysłany: 2011-08-08, 21:35   

myślałem, że z "angielską" kierownicą :)
_________________
pozdr...
ortos
 
 

Janusz 
Piccola Ferrari


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 540
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2011-08-09, 23:50   

one się słabo w GB sprzedawały- Brytyjczycy woleli triumphy. Niewiele RHD zrobiono, chociaż wersja na Japonię też była...
 
 

andreoz 
Administrator


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1538
Skąd: Nienadówka

Wysłany: 2011-08-11, 03:25   

Witam
W Japonii podobno Spider jako egzotyczne autko z dalekiej europy doczekal sie duzej liczby milosnikow:)!
_________________
Pozdro
Andreoz
Fiat 124 Spider/2.0/1981r.
o/______\o
(_)<___>(_)
 
 
 

Elert 


Wiek: 54
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 88
Skąd: Warszawa/Kraków

Wysłany: 2011-08-25, 19:09   

Dziękuję za wszyskie miłe słowa :-) . Mój Spiderek będzie w Polsce 7 września, to dołożę nowe zdjęcia.
 
 

andreoz 
Administrator


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1538
Skąd: Nienadówka

Wysłany: 2011-08-25, 19:48   

Witam
Noooo czekamy, czkamy:)
_________________
Pozdro
Andreoz
Fiat 124 Spider/2.0/1981r.
o/______\o
(_)<___>(_)
 
 
 

Elert 


Wiek: 54
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 88
Skąd: Warszawa/Kraków

Wysłany: 2011-09-08, 22:04   

Mam go ! Przyjechal dzisiaj rano (wczoraj na lawecie do Wrocławia i z Wrocławia o własnych siłach do Warszawy) Oczywiście już dzisiaj nim jeżdziłem (nawet były chwile, że bez dachu :-) Co będę pisał, wiecie przecież jakie to uczucie....Jeszcze nie zrobiłem nowych zdjeć ale na żywo jest jeszcze piękniejszy. A dzwięk silnika (gaźniki Dellorto, filtry K&N) genialny :-) ). Mam też komplet dokumentacji. Samochód pierwotnie jeźdzł w Kaliformi (mam nawet oryginał dokumentu pierwszej rejestracji kaliforminjskiej), potem w Anglii, ostatnie 6 lat przestał w garażu (mam kolejne dokumenty wyłączenia z ruchu) Generalnie jak było do przewidzenia blacharka do zrobienia, ale silnik w stanie idealnym, tak samo skrzynia biegów i zawieszenie. Praktycznie cała galanteria chromowa jest obecna i oryginalna ( brakuje zameczka lewej trójkątnej szybki, a parę innych drobiazgów trzeba by wymienić np. kosze kierunkowskazów, do wymiany jest też dach, a stelaż do piaskowania i malowania) Ogólnie jedank Spiderek jest w bardzo dobrym stanie. To na razie tyle. Pozdrawiam Mariusz
 
 

mario222

Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 106

Wysłany: 2011-09-08, 22:37   

Gratulacje i czekami na zdjecia:)
A swoją drogą,widzę,że Mariusz to popularne imię na naszym forum.
Pozdrawiam i życzę wiele radości :lol:
Mariusz
 
 

MarioUtd 


Wiek: 40
Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 180
Skąd: Gdańsk/Trójmiasto

Wysłany: 2011-09-09, 09:45   

No właśnie. Ja też Mariusz;) Bo Mario to takie ładne, włoskie imię, hehehehehe.

Wracając do tematu - autko piękne, dostojne. Głównie poprze kolor nadwozia nie jest tak banalne jak czerwone spiderki, których na zlotach jeste pewnie z 75%. A z silnikiem faktycznie nie musisz nic robić? Auto długo stało w garażu - to mogło się odbić na żywotności niektórych elementów.
 
 

Elert 


Wiek: 54
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 88
Skąd: Warszawa/Kraków

Wysłany: 2011-09-09, 15:13   

Ooo...To już jest nas trzech Mariuszów. Fajnie. To jest piękne starorzymskie imię :-) Tak czy inaczej samochód pójdzie do kompleksowego remontu (na pewno blachy i malowanie, to się przejrzy też mechanikę, chociaż tak na pierwszy rzut oka i słuch, to silnik i skrzynia są w stanie idealnym, silnik na luzie chodzi płynnie i cichutko, przyśpieszenie wgniata w fotel, biegi wchodzą płynnie, najmniejszych śladów wycieku oleju (a samochód przyjechal o własnych siłach z Wrocławia do Warszawy, a wcześniej zrobił ponad 100 mil w Anglii) Generalnie widać, że o mechanikę dbano, czego nie można powiedzieć o blacharce, do wymiany jest też duża część gumowych uszczelek (widać, że tu ząb czasu ponadgryzal co nieco). pozdr. Mariusz
 
 

MarioUtd 


Wiek: 40
Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 180
Skąd: Gdańsk/Trójmiasto

Wysłany: 2011-09-09, 16:11   

Apropo gum/uczellek to gdzie można je dostać? Czy są firmy, które je dorabiają?
 
 

mario222

Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 106

Wysłany: 2011-09-09, 16:59   

Popytaj o części w małych sklepikach motoryzacyjnych.
Duzo częsci pasuje z Fiata 132 i 125p.
Jest też ebay i sklepy z częściami do Spidera.
Jest tu na forum temat o sklepach,musisz tylko troszkę poszukać ;-)
 
 

Elert 


Wiek: 54
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 88
Skąd: Warszawa/Kraków

Wysłany: 2012-04-09, 22:19   

Kolega eryczor mnie zmobilizował i też wkleję parę fotek z aktualnego stanu prac przy moim spiderku. Najpierw blacha (zdjęcia są z marca, calość ma być gotowa już za tydzień)
Kolor będzie taki jak był w oryginale, ciemny granat





 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 Fiat Spider Polska

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group  template created by

szpak modified by Andreoz. Copyright Andreoz 2010-2023  

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 24