"> Fiat Spider Polska :: Zobacz temat - Fiat 124 Spider Red Baron by jackal CS2
 
                                     PORTAL
                                   FORUM
                                ALBUM ZDJĘĆ
                             UŻYTKOWNICY
                          FAQ   BBCode
                       STATYSTYKI
                    DOWNLOAD

 Szukaj • Grupy • Rejestracja • Zaloguj • Chat

Poprzedni temat :: Następny temat
Fiat 124 Spider Red Baron by jackal CS2
Autor Wiadomość

Janusz 
Piccola Ferrari


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 540
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2013-08-09, 09:53   

drugim wyjściem jest zamontowanie oświetlenia tylnej tablicy od pininfariny i tablica pozioma, jak u mnie. nieinwazyjne i świetnie wygląda. dobrze świeci.
I CAŁKOWICIE LEGALNE.


 
 

jackal 
Jackal


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 1074
Skąd: nowy sacz

Wysłany: 2013-08-09, 11:59   

Janusz wszystko ślicznie ale ty masz wersję DS nowszą niż my mamy , i zdobywanie zderzaka do twojej wersji z oświetleniem lub kombinacje z jakimiś lampkami? i wywalenie oryginalnego oświetlenia z wersji CS2 ? niewiem co myśleć :(
_________________
www.andyspiders.pl
 
 
 

andreoz 
Administrator


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1536
Skąd: Nienadówka

Wysłany: 2013-08-10, 16:56   

Ojjj Janusz i Ty namawiasz nas na jakies customy?:)Tzn przerobki oswietlenia?;)a tak wogole to witamy ponownie na forum po dlugim czasie nieobecnosci:)
_________________
Pozdro
Andreoz
Fiat 124 Spider/2.0/1981r.
o/______\o
(_)<___>(_)
 
 
 

Janusz 
Piccola Ferrari


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 540
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2013-08-10, 21:45   

Panowie! Nie przesadzajcie. To nie wymaga żadnych nowszych zderzaków. Tak, jak się odkręcają gumy- odbojniki, tak od drugiej strony przykręcone są plastikowe skorupy z lampkami. Odkręcenie oryginalnego oświetlenia tablicy i zaślepienie otworów, których nie będzie widać pod podłużną tablicą to tylko chwila. Nie ma w tym nic z customów. Powrót do oryginału bez śladów ingerencji.
Gdybym miał Waszą wersję i zależałoby mi na wyglądzie tyłu pojazdu i widoczności blachy (nie wiem po co), to takie rozwiązanie wolałbym niż nielegalne tablice. Broń Boże- nie namawiam. To według mnie czyste i eleganckie rozwiązanie, o ile komuś przeszkadza pół blachy pod zderzakiem- ładne to nie jest i właściwie także niezgodne z przepisami.
Naturalnie ta niezgodność również nie musi nikomu przeszkadzać :).

Nie jeździłem zbytnio w ubiegłym sezonie, to i się nie pisywało na forum. Ale w tym roku śmigam sporo, niemal na co dzień :)))
 
 

jackal 
Jackal


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 1074
Skąd: nowy sacz

Wysłany: 2013-08-11, 12:59   

Ale gdzie kupic takie oryginalne skorupy z lampami ? Prosze zrób dokładne foto tych lamp jak wychodzą wiązki jak to rozwiązane . Dziękuje
_________________
www.andyspiders.pl
 
 
 

Janusz 
Piccola Ferrari


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 540
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2013-08-13, 18:05   

ZAJRZYJ do mojego tematu

Gdzie kupić? Nie szukałem zbyt dokładnie, tylko na spidersport.at. Tam chyba nie mają, ale można pytać. Jestem pewien, ze da się kupić, tylko raczej w Europie, bo to spidereuropa. W U.S. raczej nie sprzedawany.
 
 

jackal 
Jackal


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 1074
Skąd: nowy sacz

Wysłany: 2013-08-13, 19:58   

Janusz dziękuje i wszystko jasne :)
_________________
www.andyspiders.pl
 
 
 

andreoz 
Administrator


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1536
Skąd: Nienadówka

Wysłany: 2013-08-14, 16:19   

cos Ty tam pod maske wlozyl za "elektrownie" jakas tak chlodniczke oleju przez grila widze?;) A apropo grila to go chromowales, cynkowales czy jak?Bo mnie tez na to nachodzi.
_________________
Pozdro
Andreoz
Fiat 124 Spider/2.0/1981r.
o/______\o
(_)<___>(_)
 
 
 

jackal 
Jackal


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 1074
Skąd: nowy sacz

Wysłany: 2013-08-14, 17:15   

Słusznie zauwazyles spider z racji słabego chłodzenia cieczy w ciepłe dni ma wrzatek olejowy więc umnie go nie ma a więc idealne smarowanie :)
_________________
www.andyspiders.pl
 
 
 

andreoz 
Administrator


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1536
Skąd: Nienadówka

Wysłany: 2013-08-14, 19:31   

noooo zauważyłem, jak nim jeździłem i było naprawde gorąco to w mieście wskazówka wychodziła poza połowę skali (w trasie trzymała równo na środku). Może to dlatego u mnie poprzednik miał ręcznie włączany wenylator? a może po prostu zepsuł mu się czujnik?:). Jak czytam amerykańskie forum to bardzo często Jankesi mają ręczny włącznik wentylatora.
Skoro tak trzymasz w tajenicy co masz pod maską to pewnie nie ujawnisz jak to jest montowane?:)Pytam z czystej ciekawości:)
_________________
Pozdro
Andreoz
Fiat 124 Spider/2.0/1981r.
o/______\o
(_)<___>(_)
 
 
 

jackal 
Jackal


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 1074
Skąd: nowy sacz

Wysłany: 2013-08-14, 20:57   

To akuratnie nie tajemnica , zamontowalem stopke olejowa z termostatem i i wyjściem na czujnik temp oleju , zakute węże gustownie poprowadzilem na włot powietrza a tam Chłodnica oleju . Co idzie za tym ciśnienie oleju jest wiadomo lepsze bo olej nie robi sie jak woda , olej zakupilem z wysokiej Polki : motul, valvoline polsyntetyk jaki jest najbardziej gesty. Mimo ze cały układ wodny jest czysty i nowy auto przy wolnej jedzie sie grzeje a Olej bardzo , na żegarze widzę teraz jaka jest różnica . Jeszcze jedno ten zabieg poprawił szczelność , silniki fiata te maja tendencje do wyciekow roszenia , a teraz jest sucho olej nie traci właściwości ... Itd ....
_________________
www.andyspiders.pl
 
 
 

andreoz 
Administrator


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1536
Skąd: Nienadówka

Wysłany: 2013-08-14, 23:04   

niezle niezle:)mow dalej;) a jak pompa oleju daje rade? Czyli mam rozumiec ze stopka olejowa zakladana pod filtr oleju czy jak- komplet jak na zdjęciu poniżej wystarczy czy trzeba jeszcze coś? Gdzie mozna kupic takie cus?;) Tez leje Valvoline-a polsyntetyk tylko ze Max Life;)Aleś mi smaka narobił:)

chłodnica oleju.JPG
Plik ściągnięto 30674 raz(y) 33,74 KB

_________________
Pozdro
Andreoz
Fiat 124 Spider/2.0/1981r.
o/______\o
(_)<___>(_)
 
 
 

jackal 
Jackal


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 1074
Skąd: nowy sacz

Wysłany: 2013-08-15, 04:58   

Polecam chlodnice mocal kupisz sobie taniej w angli razem ze stopka , węże musisz mieć zakute inaczej sie nieda więc odmierzysz długości i ci żakuja, można w Twojej wersji dać ja na dolnego grila . Polecam wymianę filtra powietrza na k&n ponieważ w spiderze jest bardzo mały włot powietrza do filtra i silnik 2.0 dostaje go za mało nie mówiąc ze jeszcze ciepłe :) jak chcesz jeszcze cos dlubnac na zimę hehe polecam wymianę kolektora na 4-2-1 robi dobra robotę uwierz , wszystkie motocykle tak maja a spider miał takie w oryginale więc tylko poszukać a pare kucy wiecej :)
_________________
www.andyspiders.pl
 
 
 

!auto-matic 
dohc


Pomógł: 16 razy
Wiek: 104
Dołączył: 26 Maj 2011
Posty: 556
Skąd: 2W-a

Wysłany: 2013-08-30, 11:53   

czasem pomaga zmiana termowłącznika w chłodnicy z typowego 92°/87° na czulszy 85°/80°
gwinty w chłodnicy są zunifikowane - więc wybór ogromny np:link85*/80*
jest to sposób bez zmiany klasyki (bo można dać wydajniejszą chłodnicę,lub 2 wiatraki)
 
 

jackal 
Jackal


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 1074
Skąd: nowy sacz

Wysłany: 2013-08-30, 14:18   

A w jakim wozie ? w spiderze od 79 w spiderze szły powiększone chłodnice cieczy, a na dwa wiatraki nie ma miejsca w tym aucie , ale nie chodzi o grzanie wody tylko lepsze wystudzenie oleju.
_________________
www.andyspiders.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 Fiat Spider Polska

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group  template created by

szpak modified by Andreoz. Copyright Andreoz 2010-2023  

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 27